Tłumaczenia biznesowe

Chcesz wejść ze swoimi usługami lub produktami na rynek międzynarodowy? Nawiązujesz kontakty z zagranicznymi dostawcami bądź odbiorcami i potrzebujesz fachowego wsparcia podczas tworzenia oferty handlowej, negocjacji lub przygotowywania dokumentów? Tłumaczenia biznesowe to usługa stworzona przez Biuro INTEGRA z Gliwic właśnie z myślą o Klientach takich jak Ty.

Współpracujemy z przedsiębiorcami działającymi w skali mikro oraz makro. Dla nas nie ma znaczenia, czy zarządzasz dużą korporacją, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Tłumacz biznesowy wykona pisemne przekłady tekstów zwykłych, specjalistycznych i uwierzytelnionych oraz zajmie się obsługą konferencji lub innego wydarzenia zorganizowanego przez Twoją firmę. Zapewnimy Ci fachowe wsparcie podczas rozmów handlowych i nawiązywania kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Z nami Twoja działalność szybko może nabrać globalnego charakteru. Przepisy prawne w innych państwach i związane z nimi formalności przestaną być przeszkodą w podbijaniu kolejnych rynków.

Tłumacz biznesowy – w czym Ci może pomóc?

Profesjonalny tłumacz biznesowy to osoba, która doskonale zna wybrany język obcy oraz specyficzne słownictwo i realia panujące w świecie biznesu. Jego zadaniem jest kompleksowe wsparcie komunikacyjne dla firm, które chcą wejść na międzynarodowy rynek. Wspiera on swojego Klienta podczas nawiązywania relacji z zagranicznymi partnerami handlowymi oraz odbiorcami produktów lub usług.

Tłumacz biznesowy musi posiadać szeroki wachlarz kompetencji, ponieważ stanowi swoisty łącznik pomiędzy osobami, które zostały wychowane i na co dzień obracają się w zupełnie innej kulturze. Ma on za zadanie nie tylko precyzyjnie przełożyć sens wypowiadanych słów, ale także pomóc odbiorcom, aby wzajemnie dobrze rozumieli swoje intencje.  Osoby wykonujące tłumaczenia biznesowe muszą dobrze znać kontekst kulturowy danego kraju. Poszczególne nacje (zwłaszcza te z zupełnie innych stron świata) różnią się przyjętymi zwyczajami, obyczajami i normami społecznymi, poczuciem humoru, mentalnością.

Podczas rozmów handlowych i negocjacji bardzo ważne jest, aby tłumacz biznesowy potrafił nie tylko dobrze przełożyć użyte sformułowania, ale i odczytywać gesty i lokalizować je w konkretnej przestrzeni kulturowej. Tylko wtedy komunikacja ma szansę odnieść pełen sukces. Owocem takiej relacji są cenne kontrakty, dlatego na tłumaczu ciąży ogromna odpowiedzialność.

Warto pamiętać, że rola tłumacza biznesowego rzadko kończy się w momencie pomyślnego zakończenia negocjacji i podpisania umów o współpracy. Często jego wsparcie dalej jest potrzebne, aby móc prowadzić mailową korespondencję, zyskać wsparcie podczas przygotowywania scenariuszy rozmów telefonicznych, tłumaczenia wszelkiego typu dokumentów czy materiałów promocyjnych.

Tłumaczenia biznesowe – co obejmuje nasza oferta z tego zakresu?

Ofertę tłumaczeń biznesowych kierujemy w stronę firm produkcyjnych, handlowych i usługowych działających w wielu różnych branżach. Nasi Klienci to zarówno międzynarodowe korporacje, jak i niewielkie przedsiębiorstwa rodzinne czy działalności jednoosobowe. Łączy ich chęć podbijania kolejnych rynków i przekraczania ze swoim biznesem granic Polski.

Wykonujemy precyzyjne tłumaczenia biznesowe dokumentacji niezbędnej do nawiązywania współpracy z zagranicznymi podmiotami, rozliczania podatków oraz dopełniania innych formalności. Tłumaczymy m.in.:

  • umowy i uchwały,
  • dokumenty dla spółek (akty założycielskie, statuty, regulaminy, protokoły, sprawozdania finansowe itp.),
  • pełnomocnictwa i upoważnienia,
  • dokumenty przetargowe,
  • raporty i bilanse,
  • faktury, rachunki i inne dokumenty księgowe,
  • korespondencję handlową i biznesową,
  • materiały marketingowe i reklamowe (katalogi, ulotki, broszury, oferty handlowe, content na stronę, artykuły).

Tłumaczenia biznesowe obejmują również przekłady ustne – symultaniczne i konsekutywne – podczas rozmów handlowych oraz innych firmowych wydarzeń.

Poszukujesz rzetelnego tłumacza na stałe, który wesprze jeden z działów Twojej firmy? A może zależy Ci na precyzyjnej translacji podpisywanej umowy i opatrzeniu dokumentu pieczęcią tłumacza przysięgłego? U nas znajdziesz każdą z tych usług. Sprawdź dostępne języki i zamów rzetelne tłumaczenia biznesowe.